بلاگ آموزشی
اجاره دستگاه زردی نوزاد در مولوی

اجاره دستگاه زردی نوزاد در مولوی

دستگاه فتوتراپی چیست ؟

دستگاه فتوتراپی یا همان دستگاه زردی نوزاد دستگاهی است که برای درمان بیماری زردی نوزادن تازه متولد شده کاربرد دارد. نور مخصوص این دستگاه بیلی روبین موجود در بدن نوزاد را به ترکیباتی به نام‌های لیمیروبین و فوتوبیلیروبین تجزیه می‌کند. این دو ماده شیمیایی از ترکیبات بیلی روبین هستند با این تفاوت که ساختار اتمی آنها متفاوت هستند. این نور مخصوص بخاطر طول موجی که دارد موجب شکسته شدن بیلی روبین شده و بدون درگیری کبد آنها را از بدن دفع میکند. لامپ های فلورسنت و حتی لامپ های LED امروزی میتوانند نوری با این طول موج ( اشعۀ فرابنفش) بسازند.

انواع دستگاه فتوتراپی:

میزان زردی درجات متفاوتی دارد و این درجات بعد از انجام آزمایشات توسط پزشک متخصص اعلام میگردد بنابراین بهتر است با توجه به درجه زردی نوزاد دستگاهی مناسب برای درمان انتخاب گردد. امروزه باتوجه به نیاز به درمان سریع و قطعی زردی ، انواع مختلفی از این دستگاه ها ساخته شده اند. تفاوت این دستگاه در نوع نور و طول موج ،حد فاصل محل خوابیدن نوزاد در دستگاه و منبع تابش نور ، میزان نور تابشی است گرچه عملا همه این دستگاه ها درمان را از طریق نور تابشی انجام می دهند.

دستگاه های فتوتراپی را براساس تعداد لامپهای موجود در آنها به دسته های زیر تقسیم می کنیم :

دستگاه فتوتراپی ۴ لامپه
دستگاه فتوتراپی ۶ لامپه
دستگاه فتوتراپی ۸ لامپه
دستگاه زردی نوزاد با لامپ LED
دستگاه زردی نوزاد دوقلو برای زردی های شدت بالا
دستگاه زردی نوزاد بدون نیاز به چشم بند مخصوص

عملا هر چه نور تابشی بیشتر باشد و تعداد لامپ ها بیشتر بازدهی دستگاه و کارآیی آن بالا می رود . معمولا برای زردی با درجات پایین از دستگاه های فتوتراپی ۴ تا ۶ لامپه استفاده میشود ولی برای زردی شدید از دستگاه ۸ لامپه یا دوبل نیز استفاده می شود.

مزایای استفاده از دستگاه فتوتراپی :

اجاره دستگاه زردی نوزاد نسبت به سایر روشهای منسوخ شده علاوه بر تسریع دوره درمان ،خطرات آنها را بطور قابل توجهی کاهش می دهد. درگذشته از لامپهای مهتابی برای درمان زردی استفاده می شد که باعث بروز آسیب های جدی به نوزاد بخاطر شکندگی بالای این لامپها ،نوسانات بالای جریان و تغییر دما می شد علاوه بر اینها طول مدت درمان را بالا می برد .اما اگر شما به سلامتی نوزاد خود فکر می کنید پس باید به دنبال روشهای بی خطر ، مناسب و علمی باشید که نوزادتان هرچه سریع تر درمان گردد. بهترین روش استفاده از دستگاه زردی شکن با همان دستگاه فتوتراپی است . لامپهای فلورسنت موجود در این دستگاهها برای درمان زردی مناسبترین روش ممکن هستند.

دستگاه فتوتراپی را از کجا تهیه کنم؟

بعد تجویز پزشک شما به راحتی می توانید دوره درمان زردی نوزاد دلبندتان را در منزل ادامه دهید.هم اکنون شما می توانید با یک تماس با یکی از شماره تماسهای موجود در این سایت دستگاه را اجاره کنید و از مشاوره کارشناسان ما بطور رایگان در کل دوره درمان بهره مند شوید همچنین اطلاعاتی در مورد نوع دستگاه ها ، قیمت آنها و کارکرد اطلاعاتی دریافت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *