بلاگ آموزشی
اجاره دستگاه زردی نوزاد در شهران

اجاره دستگاه زردی نوزاد در شهران

آیا تا بحال در مورد اجاره دستگاه زردی نوزاد چیزی شنیده اید ؟

دستگاه زردی چیست؟

دستگاه زردی نوزاد ، کار فوتوترابی را انجام میدهد که به پوست نوزادی که بیلی روبین خون او بالا رفته است نوری را می تاباند. نور، شکل مولکول بیلی‌روبین را بطوری تغییر می‌دهد که مولکول‌های حاصل، می‌توانند با وجود نارسایی کونژوکاسیون دفع شوند. این دستگاه با عملکرد فوق العاده ای که دارد میتواند مشکل زردی نوزاد را در مدت زمانی کوتاه برطرف سازد. بنابراین بهترین روش اثر گذاری صددرصدی را میتوان از دستگاه‌های فوتوتراپی انتظار داشت.

آیا فوتوتراپی بهترین درمان برای زردی نوزاد در منزل است؟

اثربخشی فتوتراپی در منزل به اثبات رسیده است. بهترین کار این است که مادر در خانه از دستگاه زردی استفاده کند و نزد نوزاد خود باشد.

پزشکانی که انجام فتوتراپی را در منزل توصیه می‌کنند استفاده از آن را برای نوزادان با مشخصات زیر تجویز میکنند:

 1. نوزاد سالمی که دو روز ار تولدش گذشته باشد.
 2. حتما باید غلظت سرم بیلی‌روبین آنها بین ۱۴ و ۱۸ میلی‌گرم در دسی لیتر باشد.

اجاره دستگاه زردی نوزاد در شهران

مراقبت بیشتری را باید زمانی داشته باشید که کودک دلبند شما زیر دستگاه فتوتراپی رفته و اینجا هست که مطمئن باید باشید که تمام دستورعمل های دستگاه فتوتراپی را یاد گرفته اید .

 1. شما باید با پزشک در مورد طول مدت درمان مشورت کرده و به صورت منظم نوزاد را برای انجام آزمایش‌های مورد نیاز پیش پزشک ببرید تا کودک به طور کامل درمان شود.
 2. این نکته را فراموش نکنید که فاصله فرزند شما با لامپ دستگاه فتوتراپی حداقل ۲۵ سانتی متر فاصله داشته باشد. فرزند خود را به آرامی روی تشک سخت قرار دهید و از قرار دادن اسباب بازی در مجاورت نوزاد خودداری کنید و حتما زیر سر نوزاد خالی باشد.
 3. قبل از قرار دادن فرزند خود در داخل این دستگاه ، حتما مایعات زیادی را به نوزاد خود بدهید ، علت این امر این است که نوزاد زمانی که زیر دستگاه هست حجم زیادی بیلی روبین از دست می دهد.

پیشامد های احتمالی فوتوتراپی

موقع استفاده از دستگاه زردی نوزاد ، دمان بدن نوزاد شما بالا یا پایین می رود و ممکن است فرزند شما دچار تحریک پذیری شود و یا خسته و کم آبی سراغ نوزاد بیاید. در هنگام استفاده از دستگاه فتوتراپی ممکن است پوست نوزاد دچار آسیب شده و دانه های قرمز رنگی ( بثورات ) ایجاد شود . عدم استفاده از دستگاه زردی نوزاد موجب بیشتر شدن زردی نوزاد می شود و متاسفانه تجمع بیلی روبین حاد موجب ناشنوایی و نابینایی و یا آسیب مستقیم به مغز نوزاد می شود.

مزیت استفاده از دستگاه زردی نوزاد در خانه

 1. ساده بودن استفاده از دستگاه و هزینه ی کم آن در موقع اجاره
 2. کوتاه بودن طول مدت درمان
 3. درمان دائمی و همیشگی
 4. قیمت کم اجاره دستگاه زردی نوزاد
 5. توسط مادر نوزاد براحتی قابل استفاده است
 6. روش علمی و اثبات شده و کاملا قانونی برای درمان زردی نوزاد
 7. اجاره دستگاه زردی نوزاد در تمام نقاط تهران از جمله منطقه شهران
 8. برای اجاره دستگاه زردی نوزاد در شهران با ما در ارتباط باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *