بلاگ آموزشی
اجاره دستگاه زردی نوزاد در یوسف آباد

اجاره دستگاه زردی نوزاد در یوسف آباد

بیماری زردی نوزاد چیست ؟

بسیاری از نوزادن در بدو تولد به دلایلی همچون گروهی خونی متفاوت مادرو نوزاد ، نابالغ بودن کبد مخصوصا در نوزادهای زودرس ، اختلالات ژنتیکی نوزاد به بیماری زردی مبتلا هستند . در واقع به طور علمی زردی نوزادان به بیماری گفته می شود که در آن میزان رنگ دانه ای به نام بیلی روبین در خون بالا می رود و بیلی روبین تجمع یافته درخون موجب ته مانده زرد رنگی روی پوست نوزاد می شود. به طور طبیعی بدن انسان بوسیله کبد بیلی روبین اضافی را دفع می کند و در طول بارداری ، کبد مادر وظیفه دفع آن را دارد ولی در نوزاد تازه متولد شده مدتی طول می کشد تا کبد کار خودش را شروع کند.

روش تشخیص بیماری زردی نوزاد چیست ؟

معمولا ۲۴ ساعت بعد از تولد نوزاد علائم زردی را در نوزاد میتوان مشاهده کرد اما پزشکان بعد تولد نوزاد احتمالات مختلف را بررسی میکنند و درصورت نیاز ممکن است پزشک درخواست انجام تست کومبس نیز بدهد تا از میزان و تأثیر ناسازگاری گروه‌های خونی بر گلبول‌های نوزادتان مطلع شود.

اگر به هردلیلی نوزاد زودتر از بیمارستان مرخصی شد شما به راحتی میتوانید زیر نور مهتابی پوست نوزاد را بررسی کنید به این صورت که نوزاد خود را به اتاقی با نور طبیعی یا فلورسنت ببرید و اگر پوست فرزندتان روشن است،‌ با ملایمت انگشت خود را به پیشانی،‌ بینی‌ یا سینۀ او فشار دهید و وقتی فشار را از روی پوست برمی‌دارید،‌ به دنبال ته‌رنگ زرد روی پوست باشید. اگر پوست فرزندتان تیره است،‌ لثه‌ها یا سفیدی چشمانش را بررسی کنید و در صورت مشاهدۀ هر گونه مشکلی با پزشک تماس بگیرید.

روش درمان بیماری زردی نوزاد چیست ؟

دستگاه زردی نوزاد یا فتوتراپی روش درمانی رایجی است که با توصیه پزشک جهت درمان نوزاد به کار می رود . این دستگاه با نور مخصوص و طول موج مشخصی بیلی روبین های بدن نوزاد را تجزیه آنها را به ترکیبات دیگری تغییر شکل می دهد و درنهایت با تغذیه نوزاد بدون دخالت کبد از طریق ادرار و مدفوع بیماری از بدن نوزاد خارج می گردد. دراکثر مواقع بعد از تشخیص بیماری پزشک معالج مخصوصا برای نوزادنی که ۴۸ ساعت از تولدشان گذشته توصیه میکند با توجه به سهولت و بازدهی بهتر ، والدین ادامه روند درمان را در منزل دنبال کنند. بدین منظور امروزه والدین به راحتی میتوانند دستگاه فتوتراپی را اجاره کنند . خدمات سایت ما این امکان را به شما می دهد مدرنترین و پیشرفته ترین نوع از این دستگاه را باید تماس در درب منزل تحویل بگیرید .همچنین ما در تمام مدت درمان جهت پاسخگویی به سوالات ومشکلات شما و رفع نگرانیهایتان در کنارتان خواهیم بود.

دستگاه زردی نوزاد انواع مختلفی دارد و شما بدون توصیه پزشک و استفاده از نظرات کارشناسان ما نباید خودسرانه و از مراکز غیر معتبر آن را تهیه کنید . براساس میزان زردی نوع دستگاه ها و تعداد لامپهای موجود در آنها متفاوت است.

علاوه بر اینها شما نیاز دارید دستورالعمل استفاده از دستگاه ، توصیه های پزشکی مرتبط با آن و خطرات احتمالی در صورت عدم رعایت آنها را دریافت کنید بنابراین نیاز دارید یک تیم با تجربه و قوی شما را در این مدت همراهی کند . ما نهایت تلاش خود را نموده ایم تا با پایین آوردن سود خود و مشاوره جامع و کامل بتوانیم رفاه حال شما عزیزان را فراهم نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *