بلاگ آموزشی
اجاره دستگاه زردی نوزاد درسرخه حصار

اجاره دستگاه زردی نوزاد در سرخه حصار

یرقان چیست؟ به دلیل اینکه رنگدانه های زرد یا بیلی روبین اکثرا در پوست نوزاد زیاد میشوند تمام پوست و اندام نوزاد زرد میشود که به آن یرقان یا زردی می گویند.

راه درمان زردی نوزاد

زردی نوزاد بدین صورت است که نوزاد را در داخل دستگاه زردی قرار می دهند که این دستگاه لامپ های فلورسنت و یا همان مهتابی دارد که می توان با قرار دادن نوزاد در زیر این نور این نوع لامپ ها با چشم بند، زردی نوزاد برطرف شده و روند بهبود سرعت بخشد. و بعد از چند روز بعد از طی مراحل مختلف نوزاد به حالت عادی بازگشته و درمان میشود. دستگاه زردی نوزاد با مکانیزمی علمی و هوشمندانه باعث می شود زردی نوزاد طی یک دوره کوتاه درمان شود.

https://zardiclinic.com/wp-content/uploads/2021/01/726491.jpg

درمان سنتی یا درمان به روش فوتوتراپی؟

اگر برای درمان یرقان نوزاد اقدامی کُند و دیر هنگام انجام شود ممکن است سلامتی کودک به خطر افتاده و بر مغز و شنوایی و یادگیری نوزاد اثرات مخربی داشته باشد. درمان های سنتی مانند شیرخشت و ترنجبین همچنین آب قند و داروهایی مانند بیلی‌ ناستر نباید انجام شود چون ممکن است در عوض درمان زردی نوازد آنرا تشدید یا تاثیری نداشته باشد.

اگر زردی به صورتی باشد که درمان سریعی بخواهد با توجه به مشاوره با پزشک کودکان و زیر نظر او فوتوتراپی انجام شود. درمان زردی از طریق استفاده از دستگاه زردی در بیمارستان و یا خانه این امکان را می دهد که نوزاد زودتر بهتر شده و زردی او رفع شود.

یکی از ساده و معمول‌ترین راه درمان زردی نوزاد، استفاده از دستگاه زردی در خانه است. بستری کردن نوزاد در بدو تولد جهت درمان زردی هزینه سنگین بستری کردن در بیمارستان را به دنبال دارد و به هیچ عنوان قابل مقایسه با هزینه اندک اجاره دستگاه فتوتراپی زردی خانگی نیست. کیفیت دستگاه فتوتراپی سه بعدی ال ای دی از دستگاه های بیمارستان بهتر است و مادر راحت تر میتواند از فرزند خود مراقبت کرده و او را تغذیه کند.

کارهایی که خانواده ها باید از آن پرهیز کنند:

از خوراندن ترنجبین، آب قند و شیرخشت به نوزاد پرهیز شود.

از خوراندن داروهایی همانند بیلی ناستر آن هم بدون مشورت با پزشک کودکان پرهیز شود.

از قطع شیر مادر برای درمان زردی نوزاد خودداری شود.

از گذاشتن نوزاد در زیر نور لامپ مهتابی دوری شود.

از دادن داروی خواب آور مانند فنوباربیتال که هیچ نقشی در بهبودی نوزاد ندارد خودداری شود.

https://zardiclinic.com/wp-content/uploads/2021/01/619852.jpg

عزیزانی که نوزاد آنها زردی دارد میتوانند با اجاره دستگاه زردی نوزاد در سرخه حصار درمان فرزندشان را تسریع بخشند و از محیط عفونی بیمارستان و رفت و آمد مکرر دور باشند. دستگاه زردی جوری طراحی شده که با کمترین عوارض، نوازاد را درمان میکند و برای محافظت از چشمان نوزاد در مقابل اشعه لامپ های مخصوص، از چشم بند استفاده میشود و هیچ تاثیر منفی بر روی پوست یا دستگاه تناسلی نوزاد ندارد فقط در بعضی موارد ممکن است بدن نوازد در واکنش به دستگاه دچار اسهال شود که این خطری نداشته و مسئله نگران کننده‌ای نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *