بلاگ آموزشی
اجاره دستگاه زردی نوزاد در افسریه

اجاره دستگاه زردی نوزاد در افسریه

زردی نوزاد چیست ؟

زردی نوزاد یکی از بیمارهای شایع هنگام تولد نوزاد است . تعداد بالایی از نوزادانی که به صورت طبیعی در زمان زایمان به دنیا می آیند پوست زرد رنگی دارند که به آن زردی نوزاد می گویند. مدت زمان درمان این عارضه یک یا دو هفته طول می کشد. زردی جز در موارد نادری به سادگی رفع می شود و خطری ندارد.

دلایل ابتلا به زردی نوزاد :

  • نوزاد در زمان زایمان دچار کبودی یا همان خفگی شده باشد.
  • اختلالات ژنتیکی داشته باشد.
  • اگر خواهر یا برادر همان نوزاد هنگام تولد زردی داشته باشند.
  • ناسازگاری گروه خونی مادر و نوزاد
  • ناکافی بودن شیر مادر
  • زردی یا فاویشم ناشی از پرخونی
  • در نوزادن زودرس به دلیل اینکه کبد نابالغ دارند و سطح بیلی روبین خون را نمیتواند کنترل کند زردی بیماری شایعی است.

روش درمان زردی: در صورت تشخیص پزشک از طریق انجام آزمایشات و وجود علائم زردی در نوزاد بهترین و علمی ترین روش درمان استفاده از دستگاه زردی نوزاد یا همان دستگاه فتوتراپی است. استفاده از این دستگاه در صورت امکان پذیر است .

  • روش اول : بستری کردن نوزاد در بیمارستان
  • روش دوم : استفاده از دستگاه در منزل

بستری کردن نوزاد در بیمارستان علاوه بر هزینه های اضافی باعث خستگی روحی و جسمی مادر نوزاد و همچنین محیط بیمارستان ممکن است برای نوزاد مناسب نباشد اما امروزه شرکتهایی هستند که با هزینه خیلی کمتری این دستگاه را در اختیار والدین قرار می دهند. در حال حاضر ترجیح اکثر والدین ادامه درمان با اجاره دستگاه در منزل است.

نکته : ممکن است در ابتدا زردی نوزاد مشخص نباشد ولی تشخیص زردی در منزل نیز به راحتی ممکن است . زمانی که شما نوزاد را به منزل می برید خودتان می بایست بررسی کنید که آیا آثار عارضه زردی بر روی پوست و بدن نوزاد مشاهده می کنید یا خیر . شما می توانید نوزاد را در اتاقی با نور طبیعی قرار دهید و پوست نوزاد خود را مشاهده کنید و گاهی فشار دهید ، زمانی که فشار از روی پوست نوزاد برداشته شد به دنبال ته رنگ زرد روی پوست وی باشید. اگر پوست نوزاد شما تیره می باشد بهتر است لثه و سفیدی چشمانش را بررسی کنید. بعد از بررسی کامل و اطمینان از آن می توانید برای سایر آزمایشات به پزشک متخصص مراجعه کنید.

ویژگی های دستگاه فتوتراپی

دستگاه زردی نوزاد با تابش نور مخصوص باعث تغییر شکل بیلی روبین میشود . این تغییر شکل به صورت ادرار و مدفوع از بدن نوزاد دفع می شود . معمولا بهتر است تمامی بدن نوزاد در معرض این نور باشد و فقط برای چشم نوزاد از چشم بند استفاده کنید و بجز پوشک پوشش دیگری نداشته باشد. سعی کنید دستگاه را در اتاقی قرار دهید که گرمای آن مناسب باشد چرا که دستگاه به خودی خود ایجاد گرما می کند و گرمای زیاد ممکن است نوزاد را بی حال کند. سعی کنید هر دو ساعت یکبار نوزاد را از دستگاه خارج کنید . همچنین شیردهی زیاد باعث تسریع روند درمان می شود.

برای اجاره دستگاه زردی نوزاد می توانید از طریق سایت ما یا تماس تلفنی اقدام کنید تیم ما کلیه خدمات از نحوه استفاده تا توصیه های ایمنی را در اختیارتان قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *