بلاگ آموزشی
اجاره دستگاه زردی نوزاد درحکیمیه

اجاره دستگاه زردی نوزاد درحکیمیه

نگاهی به بیماری زردی نوزاد (یرقان چیست؟)

وقتی نوزاد متولد میشود به علت بالا بودن بیلی روبین در خون و کم بودن سطح مایعات و در عین حال غلیظ شدن خون در بدن، قسمت هایی از بدن اعم از قفسه سینه، پاها، شکم و حتی سفیدی چشمان نوزاد به رنگ زرد می باشد و روزهای بعد از تولد نیز میزان زردی با تغییراتی در میزان بروز آن رو به رو میشود. با اینکه بیماری زردی یا یرقان در نوزادان با گسترش علم پزشکی در این زمینه همیشه خطرناک نیست ولی در موارد خاص ممکن است که نوزاد دچار کرنیکچر یا کرنیکچروس (kernicterus) شود که در این حالت باعث آسیب به مغز، کر شدن، عقب ماندگی ذهنی و تاخیر در رشد و تکامل شود. میزان خطرناک بودن زردی برای کودکان به عواملی مثل نارس بودن، وزن و سن نوزاد بستگی دارد.

اجاره دستگاه زردی نوزاد درحکیمیه

راه های درمان زردی نوزاد چیست؟

برای درمان زردی روش استفاده از دستگاه زردی یا فوتوتراپی به روش سنتی یا طب سنتی وجود دارد که ما به شما میگوییم تا از روش استفاده از دستگاه زردی که کمک شایانی برای بهبود سریع نوزاد میکند بهره ببرید.

فوتوتراپی هم در بیمارستان انجام و هم در منزل میشود آن را به کار برد. برای استفاده از دستگاه فوتوتراپی میتوانید با اجاره کردن دستگاه زردی از حکیمیه، نوزاد خود را در خانه و به دور از محیط عفونی بیمارستان و دردسرهایی که برای تغذیه و مراقبت از نوزاد برای مادر ایجاد میشود این امکان فراهم میشود تا مادر بعد از زایمان در منزل و در محیط آرام و تمیز خانه استراحت و به فرزند خود رسیدگی کند.

آیا درمان زردی به روش سنتی بهتر از فوتوتراپی است؟

بعضی از عطاری ها یا اشخاصی که به روش سنتی میخواهند درمان زردی نوزاد را به روش سنتی انجام دهند درست نیست. استفاده از شیرخشت و ترنجبین و یا داروهایی مثل (بیلی ناستر) و (فنوباربیتال) بدون مشورت با پزشک کودکان برای درمان جایی ندارد.

برای درمان زردی نوزاد خود که در همان اوایل تولد خود را نشان میدهد میتوانید با مشورت و همکاری پزشک اطفال و کودکان مقدار زردی نوزاد خود را بدانید و روش های درمان را به صورت علمی و پزشکی از او دریافت و اقدام به درمان نوزاد خود کنید. چون آلودگی و نداشتن رفاه در بیمارستان را مطالب بالا شرح دادیم بدون هیچ گونه نگرانی میتوانید با اجاره دستگاه زردی نوزاد از حکیمیه، فقط به شرط پیروی دقیق از دستورالعمل برای نگهدرای نوزاد در منزل از این خدمات شایسته بهرمنده شوید.

اجاره دستگاه زردی نوزاد درحکیمیه

نکات اولیه برای استفاده از دستگاه فوتوتراپی در منزل

هنگامی که نوزاد را در داخل دستگاه قرار میدهید واجب است تا چشم بند را به شچمان نوزاد ببندید اگر چشم بند در چشمان نوزاد قرار نگیرد بخاطر اشعه لامپ ها چشمان نوزاد آسیب دیده و ممکن است آسیب دیده و موجب نابینایی شود. استفاده از پوشاک برای نوزاد در داخل دستگاه ضروری است. دمای مناسب برای نوزاد لخت ۲۰ الی ۳۰ درجه است، باید رعایت شود. بعد از کاهش زردی حتما مجددا به پزشک اطفال مراجعه کرده تا سلامتی و برطرف شدن زردی نوزاد را تایید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *